Latgales burvība

Izbraukšanas datumi: 30.08, 6.09

 

Cena: 23 EUR

Jau no seniem laikiem Daugava ir bijusi mūsu galvenā upe. Gan augšup, gan lejup pa upi pārvietojās plosti un kuģi ar precēm, te gāja cauri tirgus ceļi no ziemeļiem uz austrumiem. Bet par spraigām cīņām šeit tagad liecina tikai sabrukušie cietokšņu mūri.

 

Izbraukšana 7.00 (Dzirnavu un Satekles ielas krustojums, benzīntanks Neste)

 

Preiļi. Viena no senākajām apdzīvotām vietām Latgalē. 13. Gadsimtā Preiļi bija tikai neliels ciems, kur atpūtās tirgotāji, dodoties ar precēm uz Pleskavu un Novgorodu. Preiļus dažreiz sauc par leļļu pilsētu, tā kā nevar pabraukt garām muzejam, kur starp pilīm un pasaku kokiem dzīvo skaistākās lelles, kuras radīja Preiļu māksliniece Jeļena Mihailova. Lai sajust sevi gluži kā pasakā, te ir iespējas ietērpties skaistāos viduslaiku tērpos.

Mežu un ezeru zeme – Latgale – glabā sevī daudzus noslēpumus. Viens no tiem – Aglona ar galveno katoļu baziliku Latvijā, kur Marijas augšāmcelšanās svētkos satiekas tūkstošiem svētceļotāju. Dažu kilometru attālumā atrodas vēl viena īpaša vieta Karaļu kalns , kur dzīvo eņģeļi un kur jebkurā gadalaikā var atrast mieru un labsajūtu.

 

Maize vienmēr ir bijusi bagātība, varētu būt, tieši tāpēc Aglonā parādījās Maizes muzejs, kur var uzzināt visu par maizes radīšanas gaitu no pirmā grauda. Būs arī iespēja nogaršot dažādus veidus latviešu maizes ar medu.

 

Atgriešanās Rīgā ap 23.00

  

© 2017-2020 by SIA KAMILPLUS. All rights reserved. v.4/220102020