RĪGA-SKAISTKALNE-BIRŽI-ROKIŠKI 

Izbraukšanas datumi: 2014.gada vasara

 

Cena: 15 Ls / 21,34 €

7.00 izbraukšana no Rīgas.

 

Skaistkalne atrodas netālu no Lietuvas robežas. Katoļu pulcēšanās skaitās otrajā vietā pēc  Aglonas, kur pielūdz Dievmāti Mariju. Skaistkalnē sāka pastāvīgi dzīvot jezuīti, un šī apdzīvotā vieta kļuva par katolicisma un jezuītisma centru Zemgalē. Mūks pastāstīs jums par vēsturi un iedzīvotājiem.

Birži- bijusī Radzivillu rezidence, zināma zem nosaukuma Biržu pils. Tā laika tradīcijās bija minēts, ka pie pils sienām bija izveidots mākslīgs ezers Širvena, ar kopējo platību ap 400 hektāriem. Pēc tā, kad Radzivillu pils pārgāja grāfa Teškeviča īpašumā, bija uzcelta jauna pils, kas tiek savienota ar pilsētu ar  garāko gājēju tiltu Lietuvā.

Pabiržos jūs sagaidīs folkora grupa un novadīs senlaicīgas kāzas, kurās Jūs ne tikai uzzināsiet lietuviešu kāzu tradīcijas sīkumos, bet arī pagaršosiet tradicionālos kāzu cienestus, vietējo alu un mājas sieru, dzirdēsiet nacionālās dziesmas.

Rokiškos apskatīsiet grāfu Tizenhauzenu pils-muzeju. Pilī ir saglabājusies 19. Gadsimta iekārtojums – kabinets, mednieku muzejs, akmeņu zāle un ziemas dārzs. Svētā Matīsa baznīca ir skaistākā neogotiskā baznīca Lietuvā. Tajā ir burvīga apdare, Pjeta skulptūra, kura atgādina slavenā Mikelandželo darbu.

 

Atgriežamies ap 22.00

 

Papildus izmaksas par ieejas biļetēm  (40 Lt)

© 2017-2020 by SIA KAMILPLUS. All rights reserved. v.4/220102020